Poslední akce

Kamenice
home run

06.01.2022
Mumlava, Jizera

02.01.2022
Vltava

27.08.2021
Salza, Hinterwildalpenbach

05.08.2021
Gimbach, Gail
--

14.06.2019
Více ...

Znamenité otevření sezóny 09.01.2011 09.01.2011


Řeka: Bečvárka - Přebozschlucht, Vrchlice
Úsek: Přepady rybníků

Mudra:
Takhle rychlé otevření sezóny asi nikdo nečekal. Ono už přes týden nás začaly svrbět ruce, protože jakmile se objeví v předpovědi počasí oteplení, nemůže zůstat vodákovo srdce klidným. A tak s hezkou vzpomínkou na dětské cachtání v čůrcích roztátého sněhu obhlídne loď, kterou si v dospělosti na to cachtání pořídil. Sobota ale místo kýžených vodních stavů přinesla jen Horáčkovo podvečerní rozhodnutí v neděli napracovat rodinohodiny. A tak jsme si já, Dan a Slimák Tomáš řekli, že v nekřesťanskou hodinu 8.00 nedělního rána zjistíme, jestli se vyplnily přísliby k noční obloze stoupajících křivek grafů vodních stavů. Hrázný bohužel v neděli nevstal o nic dřív než my, a tak když jsme v 8.00 psali do adresního řádku pla.cz, on právě otáčel kohoutkem hráze. A tak jsme viděli, v tu chvíli již několik minut neaktuální, nesjízdný vodní stav a jali se provepřit neděli.

Kolem desátý ale Dan rutinně opět kouknul na vodní stav a co neviděl. A tak volal Slimákovi a co neslyšel. Ten totiž podlehl absťáku, a tak se Dan místo očekávané odpovědi "jedem!" dozvěděl, že Slimejš už navlíká hydro na Kamendě. Skromný počet 2 lidí se po chvíli ještě rozšířil o Martina Ptáčníka a už frčíme. Nejdřív trocha scoutingu na PřebozŠluchtě, kde při pohledu na RamenoLam oceňujeme, že je slimejš na kamendě, protože by do toho nejspíš šel a my pak určitě taky. Tak radši míříme na Vrchlici, kde najdeme na břehu obhlížet ještě novou tvář, Štěpána. Dáváme si s ním pak za každýho pádlera jednu jízdu a úvodní skok navrch. No co dodat - skvělý rozjezd a způsob, jak vypotit cukroví :-).

Ještě by stálo za to zaarchivovat vodní stav - ačkoliv ráno bylo 3.3, my už to jeli na 4.4 kubíkách

Dan:
Nepočítám-li novoroční výjezdy tato akce se zapíše stříbrným písmem do kroniky naší skupinky, protože překonat devátý leden se podařilo pouze jednou, o jeden den a to před šesti lety Kamendou.

Media nás namlsala na velkou vodu a tak sem urychleně vypepil loď poopravil hydro a zatěžoval server pla.cz. Nicméně v sobotu se vytoužené zadostiučinění nekonalo, Kamenda dosahuje hladiny wwdři a tak si ještě večer v naději, že neděle bude lepší voláme s Mudrou, že v 8 ráno skouknem stavy a rozhodnem. Plán zněl jasně, nebyl čas lámat si hlavu kam jet. Na horách je ještě zima a metry sněhu a v každém z nás hlodá malý plamínek dobrodruha toužícího po objevování nových řek, říček. První tání dává většinou dobrou příležitost nasmahnout něco v nížině, kde taje dřív. Naštěstí se před časem objevil článek s přehledem přepadů rybníků, který servíruje pětková místa v lokalitách, kde by je čekal málokdo.

Ráno v osm koukám na stavy a vodočet hovoří jasně. Vrchlice má kubík a půl a jet zkoumat ostatní přepady bez jistoty alespoň nějakého svezení pro nás nezní moc lákavé. Znechuceně si píšem, že teda můžem ještě spát. Síla zvyku je neúprosná a tak kolem půl jedenácté jen tak otevírám pla a najednou Vrchlice valí 3,5 kubíku. Geniální. Věci nabírají rychlý spád. Sraz v Přebozech, jedem jen já a Mudra. Slávoš se sebral a jel solo na Kamendu. (Pozn2Slavoš : pochlub se jaký to bylo !) Cestou zjišˇtuju, že Mudrovi se povedlo ještě vytáhnout Martina P. V Přebozech je vody tak tak na sjetí, ale bohužel mohutný skalní zub (tester helem) vypadá dost přísně. Za větší vody by bylo snad víc místa vpravo od něj, ale za tohodle tam cesta je pouze teoretická. Následuje přesun na Vrchlici. Voda exkluzivní (zpětně teˇd víme, že průtok mezitím stoupnul na 4,5m3). Na místě už čeká jeden pádlista s Blazem a fotografkou na břehu. Naprosto unikátní polety, druhý skok, přestože všichni víme jak vypadá nám dokazuje, že tady vládne Vrchlice. Takže se urodilo i pár eskymáčků. Při poslední jízdě je už slunce nízko nad obzorem tak se v euforickém opojení vydáváme zpátky k maminkám, přítelkyním a vstříc čekání na další podle předpovědi snad vodácky slibný víkend.

Dan
[Tento obrázek uvidíte ještě 27 minut a znovu za 11 dní a 2 hodin.] Paddler : - / Photo : Mudra / Location : Kaštel Žegarski, Chorvatsko 2005 /
| úvod | něco o nás | užitečné odkazy | diskuse | co bylo | co bude | | nepřihlášen | přihlásit se

© Kyblíkáři   2004 - 2022