Poslední akce

Kamenice
home run

06.01.2022
Mumlava, Jizera

02.01.2022
Vltava

27.08.2021
Salza, Hinterwildalpenbach

05.08.2021
Gimbach, Gail
--

14.06.2019
Více ...

Zubní prohlídka nad listopadovým soumrakem 13.11.2010


Řeka: Mumlava, Jizera
Úsek: Harrachov-parkoviště pod OH

Od rána ve mě hlodá kolik vody asi napršelo na řekách... ale připojení neni a musim ještě milion věcí pozařídit, nikdo mi ale nevolá že někam jedem, tak si řikam asi nenapršelo dost. Přesto v půl jedenácté s příznaky vodní abstinace nervozně otvírám pla.cz. A nestačim valit bulvy ! Několik povodnovych jedniček směle bliká v Jizerkách, pro nás nejdostupnější oblasti. A už žhavim telefony a operátoři si mnou ruce. Nakonec jsme s velkým výsměchem Slávošovi jenom 4 (byl shopovat se svou kopretinkou a měl odpojenej telefon, takže se o této spontáně naplánované akci mohl sotva dovědět). Pavlik se cestou už tak moc těší, že vidí místo červené zelenou a projíždí křižovatku stylem, že jsme se všichni pokřižovali a dali před sebe vak s hydrem jako pomocný hydrobag.

Nasedáme na luxusní stav horní Mumlavy a s naprostou euforií si vychutnáváme lechce industriální-poletový-hodněskopcesevalící úsek. Podkovičku trochu šidíme vlevo. Přece jen válec dole nevypadá moc pěkně. A válec na schodu pod podkovou vyškolí Romana a Pavlika, že neradno podceňovat jeho nenasytnou tlamu. Přestože Roman jede na nejostřejší rodeovce za celou dobu zvedá jenom jednou. Na šikmých skalních plotnách o něco níže se za tohodle stavu vytváří metr vysoká hradba válce typu neprůstřelný agent ale všem se nám povedlo ho objet nějakou skulinkou u kraje. Dojíždíme k jezu a v místech kde často hledáme průskok si vychutnáváme tučné válce pod krásnými slajdy a velkými balvany.

  Pod jezem frčíme neúprosným tempem k soutoku, žádné hledání cesty před ústím náhonu se tentokrát nekoná a je to sypačka až k němu. Neméně dále. Vychutnáváme si posledních pár set metrů řeky, když ke mě přijede Roman a říká "Mam vyraszený dva zsuby". Přemejšlim jestli si ze mě nedělá srandu, nikde žádná krev, ale pohled na jeho přední čelist vše vysvětluje. Dojíždíme pár metrů k benzince a Roman jde nahoru. Krátká porada, s mudrou jedem pro kolo, Pavlik běží nahoru pro auto a stopuje u toho. Na vysedací místo dojíždíme za tuhého soumraku a než dojdem s kolem nahoru na parkoviště je tma.

Dan
[Tento obrázek uvidíte ještě 15 minut a znovu za 11 dní a 2 hodin.] Paddler : Dan, Bublina / Photo : Radovan / Location : Osum, Albania, 2012 /
| úvod | něco o nás | užitečné odkazy | diskuse | co bylo | co bude | | nepřihlášen | přihlásit se

© Kyblíkáři   2004 - 2024