Poslední akce

Kamenice
home run

06.01.2022
Mumlava, Jizera

02.01.2022
Vltava

27.08.2021
Salza, Hinterwildalpenbach

05.08.2021
Gimbach, Gail
--

14.06.2019
Více ...

Pondělní Smědá 22.03.2010


Řeka: Smědá
Úsek: Bílý Potok - Hejnice

Očima Mudry

Jarní tání bohužel váhalo až do nedělního odpoledne, a tak nezbylo, než vyrazit v pondělí "po práci". Ve tři máme sraz na Shellce u Turnova, kam málem dojel první Zmáťa s Pavlíkem s slimákem Tomem, ale Dan intenzivním finišem a odvážnou kličkou na nájezdu na pumpu zajistil prvenství nám. Chvíli jsme byli ve-při kam pojedeme, nakonec ale zvítězila Smědá nad klasickou Kamendo/Jizero/Mumlavou. Pohled do koryta po příjezdu nás trochu zaskočil, protože 60 je asi opravdový dno sjízdnosti. Sedli jsme teda na těch našich 62 a vydali se vstříc šutrům, zatímco kočí Zmáťa svezl auto. Po pár korsických skocích a troše kličkování jsme dorazili k Hohenpunktu, jak to nazvali v Hydru - sedmimetrová skluzavka. Dan s Pájou prohlásili, že tohle teda ne, já že bych to nejdřív potřeboval vidět někoho jet a Slimák že mi to teda najede :-). Nakonec na horskou dráhu naskočil i Pája a co nevidět jsme byli u vysedacího místa. Tady se k nám přidal na poslední peřejku i Zmáťa - snad aby nám ukázal, že už to má zamlada najetý, hodil si před nájezdem eskymáčka a pak to sfouknul jako první. Párkrát jsme si to i vynesli a nakonec vyhecovali Zmáťu na reparát. No tak vzhledem k tomu, že tam spadnul už v první třetině, zbytek splaval hlavou dolů a korunoval to kryskou, nelze za reparát dát jinak než za jedna :-). Zapadající slunko v nás však již vzbudilo splín, a tak jsme se potemnělou jarní krajinou vydali domů do pelíšků, k maminkám a oroseným sklenicím :-)


Očima Zmáti

Před několika lety, když jsem ještě neuměl eskymovat, jsem si na této peřejí trochu natloukl. To že jsem ji tehdy jel bylo zcela jasně z mladické nerozvážnosti. Když už jsme tedy nyní zamířili na Smědou, bylo jasné, že si dám reparát. Protože jsem ještě letos na vodě nebyl a navíc jsem od poslední podzimní vody o 15 kg těžší, odmítnul jsem nasednout s klukama nad Bílým potokem. Než zbouchali vršek, tak jsem si stihnul svoji peřejku prohlédnout a neviděl jsem v tom žádný problém. Při strojení do hydra už jsem tak optimistický nebyl. Vše bylo těsné, že jsem skoro nemohl dýchat.

Pak přijeli kluci, nacpal jsem se do lodi a vyrazili jsme. Mé ztloustnutí způsobilo, že se nemůžu ani rozumě předklonit, čehož si při pokusu o bufnutí uvodního jezíku všimli i kluci. Pře peřejí jsme se začali štosovat. Já chtěl zajet do vracáku za Danem, nicméně můj odhad kudy projedu je stále odvozován od mých loňských 105-ti kg namísto současných 120-ti. Pokus o najetí do vracáku tedy ztroskotal zadrhnutím o kámen. Pak jsem byl proudem trochu postrčen víš na kámen, stočila se záď lodi a bok byl proudem strháván. pokus o vylehnutí nevyšel a práskám se. Pár ťukanců do helmy, rovnám se a eskymák naštěstí vyšel. Otočím se směrem po proudu a vím, že tentokrát jedu první. Peřej v pohodě projíždím. Pak to za mnou projíždějí i kluci.

Mudra vytahuje foťák a kluci si to jdou dát ještě jednou. Normálně nejsem zastáncem vynášení si lodi proti proudu kvůli opakovanému sjetí konkrétního místa, a většinou tomuto pokušení nepodlehnu, nicméně vidina nafoceného sjezdu mě tentokrát přesvědčila. Vynáším loď, pracně do ní nacpu své tělo a vyrážím. První stupínek je ok. Pak už ale vůbec nevím, co jsem udělal blbě (to mě štve nejvíc) práskám se, pokus o srovnání nevychází, a tak se uchyluji k pasivní obraně. Kreju si obličej loktem. Cítím jak mi cosi bere pádlo, a protože se to zdá bejt silnější než já, pádlo pouštím. Stále si kreju obličej, a už cítím závěrečnej hupík do lagunky. V pohodě, nicméně bez pádla jsem odsouzen k potupné kryse. Odlovuju se sám. Sjezd hlavou dolů nechal drobné následky (modřinu) pouze na mém lokti. No co, tak mám po třech a půl letech krysku.

Nedá se nic dělat. První úkol je zhubnou zpět na stav mezi 100 a 110 kg a druhý naučit se už toho eskymoše bez pádla.

Mudra a Zmáťa


20.03.2010 - 21:24:25     Zmáťa
Předmět: To Mudra
Trochu jsem to doplnil
23.03.2010 - 10:55:49     Zmáťa
Předmět: Test času
Asi jsem měl špatně čas na serveru.
23.03.2010 - 12:51:35     Mudra
Jojo, taky jsem si toho času všimnul. No ale cíl mít nafocený sjezd téhle pasáže se nakonec zdařil, ne? :-) Podle fotek bych řekl, že jsi najel šikmo do prvního válce, ten zbrzdil loď a tělo následovalo setrvačností přes levý bok do vody...
23.03.2010 - 13:31:31     Zmáťa
No ono to bylo tím, že se upgradoval kernel a nějak se to nelíbilo virtuálu. Takže mi nezbylo než restartovat server i virtuáli, aby vše naběhlo pod novými kernely.
Každopádně už to fungus.
jinak fotky jsou super. Škoda že to není natočený. Z toho by se už dalo lecos vykoukat. Když jsem nad tím přemejšlel, tak jsem se možná dřív naklonil proti zprava přitejkající vodě. Přeci jen jsem měl podstatně menší rychlost než při první jízdě. Jsem s těma kilama nějak horší v rozjezdech ;o)
Tak perun s váma


[Tento obrázek uvidíte ještě 56 minut a znovu za 11 dní a 2 hodin.] Paddler : Mudra / Photo : Jirka / Location : Rizzanese, Korsika, 2011 /
| úvod | něco o nás | užitečné odkazy | diskuse | co bylo | co bude | | nepřihlášen | přihlásit se

© Kyblíkáři   2004 - 2024