Poslední akce

Kamenice
home run

06.01.2022
Mumlava, Jizera

02.01.2022
Vltava

27.08.2021
Salza, Hinterwildalpenbach

05.08.2021
Gimbach, Gail
--

14.06.2019
Více ...

Smolné Labe 17.05.2008 - 18.05.2008


Řeka: Labe
Úsek: z Podhůří

Letošní Labe bylo fajn, pro mě už tradičně smolné, přesto ho mám stále rád. Fajn bylo hlavně proto, protože se nás sešlo hodně úplně nových lidí (dokonce i několik statečných žen, děti nejely). V sobotu jsme zaraftovali nad Vrchlabím a úsek Esíčko - Vrchlabí jsme dali celkem třikrát. Móc hezký ! Tekla nádherná voda, někdo zařídil skvělé počasí a raft si hravě poradil se všemi nástrahami. Tím ovšem idylka skončila. Kempovali jsme s Romanem v Podhůří a čekali na příjezd další skupiny vodáků. Roman se už dříve nabídl, že pro tuto situaci poskytne stan, souhlasil jsem a to byla osudová chyba. Nevinný deštík mě uprostřed noci ze stanu totálně vyplavil a zahřál jsem se až ráno v mokrém neoprenu. Je na pováženou a nabízí mnoho otazníků moje trvající nevědomost, proč právě Roman byl po celou dobu v suchu ???... Pak přijeli kamarádi z Prahy, Jičína a Liberce se čtyřmi Pálavami, jedním Rio a jedním kajakem a my s Romanem jsme měli možnost se přidat ke společnému splutí úseku Podhůří - Hostinné. Řekl bych, že se nám všem tenhle záměr docela dobře vydařil, ovšem samozřejmě kromě mého nalodění v Podhůří. Při nástupu do lodi jsem tak nějak, ani nevím jak, zapomněl, že nelezu do raftu, ale do velmi vratkéého kajaku a pohroma přišla okamžitě. Ani jsem nezkusil eskymáka. Samozřejmě následovala záchrana a všeobecné veselí všech zúčastněných, no ostuda hrrrozná ! Pro úplnost ale dodávám, že jedna posádka Pálavy zaplavala 2x (-: Poučení z akce: 1) nikdy nespoléhej na výbavu kamaráda ! (ber svůj stan!) 2) nejezdi na raftu, raft rozmazluje ! Ahoj! (-: Michal.

Michal


21.05.2008 - 23:15:30     Roman
Předmět: Vydařené Labíčko
Nevím, proč byl Michal mokrý a ja suchý (to bude asi věkem). Jinak s mého pohledu bylo Labe vydařené, s mé strany bez problému až na jedno vylehnutí. To je otazká kajaku. V neděli mě přesvědčili na druhou jízdu na pálavě a hned v Podhůří jsem měl menší úraz, když jsme sjely na pálavě stupeň tak tam byl kámen, který mě nasledovně udeřil do kolena, tak první dojmy s pálavy strašné..., ale to se poté zlepšilo a pojal jsem to jako turistickou část vypravy. Ps: raft opravdu rozmazluje, ale mě se na něm líbí., hlavně na těšší části.


[Tento obrázek uvidíte ještě 53 minut a znovu za 11 dní a 2 hodin.] Paddler : - / Photo : Mudra / Location : Kaštel Žegarski, Chorvatsko 2005 /
| úvod | něco o nás | užitečné odkazy | diskuse | co bylo | co bude | | nepřihlášen | přihlásit se

© Kyblíkáři   2004 - 2022