Poslední akce

Kamenice
home run

06.01.2022
Mumlava, Jizera

02.01.2022
Vltava

27.08.2021
Salza, Hinterwildalpenbach

05.08.2021
Gimbach, Gail
--

14.06.2019
Více ...

Rakousko 20.09.2006 - 24.09.2006


Řeka: Steyr, Koppentraun a Lammer

Po několika dnech řešení a chaosu ohledně podzimního Rakouska se nakonec v úterý večer vydáváme na cestu. Já, Pája, Lucka a Lukáš. Ze středy na čtvrtek za náma ještě mají přijet Dan, Fík a Marek. Během noci dorážíme na nasedací místo na Steyru. Vzhledem k tomu, že nám trochu zapršelo, přespali jsme ve čtyřech v mém autě. Ráno jsme si obhlídli, kudy že by jsme ten vodopád najeli, a pak šli v klidu nasednout pod něj. Přeci jen vody je po deštích hodně ….

Když jsme dojeli do cíle, něco jsme pojedli a vyrazili se podívat na Lausu. Vodu neměla, ale alespoň jsme se jukli na závěrečnou drastickou soutěsku a následující vodopádek. Pak vyrážíme ke Kopáči, kde se máme sejít s druhou částí výpravy.

Ráno už společně vyrážíme na Kopáč. Má nějakých 130 – 140 cm což vypadá zajímavě. Katarakt jsme prohlédli. Marek, Lucka a Lukáš se rozhodli přenést, my ostatní jsme šli nasedat. První jel Fík, pak Dan a nakonec já. Pája natáčel a šel si to dát potom. Kluci to ošidili při krajích a já – protože mám toho "krýka" – jsem to dal statečně středem. Chvilku se zapomínám ve válci, pak se mi nějak nedaří srovnat, jedna velká rána do hlavy, zase se nedaří srovnat a … No, někdy jsem to vyzkoušet musel a musím říct, že to jde. Trhačka špricky lze najít celkem dobře i pod vodou a z mého Bluntíka, ve kterém jsem celkem napasovaný, se dá celkem rychle vylézt. Nezbývá, než poděkovat Markovi, že ač ji nerad vybaluje, použil svoji házečku a za pomoci dalších osob mě vytáhl. Dále Danovi a Fíkovi, kteří mi zachránili Bluntíka, Lukášovi, který mi našel pádlo a Pájovi, který to natočil. Věcné uznání mé vděčnosti jsme již vypili v Rakousku ;-)

Další den jsme jeli Lammer. Měl taky docela dost vody. Nasedali jsme nad první soutěskou ve Voglau. Celkem super svezení. Odpoledne jsme se koukali na Salzachöfen. Fík to jako jediný chtěl jet, takže měl peška. Pak jsme ještě zajeli podívat na vlnu v Kuchlu.

Další den jsme se rozdělili. Lucka s Lukášem jezdili na Kuchlu a my ostatní jsme jeli pro nedostatek vody v potocích opět na Kopáč a další den pro změnu opět Lammer, navíc za již poměrně nízkého stavu. Já jsem si navíc na Kopáči narazil žebra a Dan na Lammeru rameno.

Zmáťa
[Tento obrázek uvidíte ještě 28 minut a znovu za 11 dní a 2 hodin.] Paddler : Lucka / Photo : Mudra / Location : Aksu dere /
| úvod | něco o nás | užitečné odkazy | diskuse | co bylo | co bude | | nepřihlášen | přihlásit se

© Kyblíkáři   2004 - 2024