Poslední akce

Kamenice
home run

06.01.2022
Mumlava, Jizera

02.01.2022
Vltava

27.08.2021
Salza, Hinterwildalpenbach

05.08.2021
Gimbach, Gail
--

14.06.2019
Více ...

Čerťáky 01.09.2006 - 03.09.2006


Řeka: Vltava
Úsek: Čertovy proudy

A jsou tu dlouho očekávané Čerťáky. Část naší výpravy vyráží již v pátek. Já s Ladisem a Pájou až v sobotu. Jak se po příjezdu dozvídáme, Lukášovi v pátek nesedly schody, vyrobil si krysku, a následkem toho se pak po celý zbytek víkendu zabýval logistickým zajištěním akce.

V sobotu ráno se setkáváme na startu (v cíli slalomu) a společně jedeme pod Papírnu. Tady se rozdělujeme. Zatímco většina z nás jede dál, já a Ladis si jedeme dát celý vršek znova. My s Ladisem jsme neměli žádné problémy a celkově jsme měli ze soboty dobrý pocit. Po opětovném setkání se zbytkem výpravy se dozvídáme o dvou kryskách – Terka pod Vraty a Pája na schodech. Po obědě se vydáváme na procházku dolním úsekem a na závěr dne trochu grilujem a popíjíme pivko. No prostě idylka.

V neděli přijíždíme před desátou pod cíl slalomů a jsme vykázáni kvůli závodům ve sjezdu. Jedeme tedy ke garážím a zde nasedáme. Jedeme Papírnu a Ladis se rozhoduje, že to tedy dolů zkusí. Tak tedy jedeme s ostatními dolů. Ladis si hned pod Vraty zaplaval. Pak jsme si někteří přenesli a jiní sjeli škvíru (Jirka a Šimpi premiérově, což bude Marek asi dlouho vstřebávat). Pak jsme si prohlédli schody. Pája a Ladis přenesli. Já jsem na schodech zkusil vybagrovat jeden šutr a po zjištění, že to asi nepůjde jsem vyeskymoval s uraženým zubem a rozseknutým horním rtem. Dole ve vracáku jsem ujistil kamarády, že asi pojedeme na šití, jinak že jsem ale v pohodě, a tak jsme vyrazili dál. Ladis si vyrobil ještě jednu krysku a pak jsme již dorazili do cíle. S Vráťou jsem objel nejbližší okolí ve snaze najít lékařskou pomoc. U slalomu mi člen záchranky řekl, že to na šití je, a že musíme do Krumlova. Rozloučili jsme se tedy s ostatními a vyrazili do Krumlova. Doktor na chirurgii byl celkem v pohodě, ale sestřička neustále opakovala, že by ty vodáky zakázala - jako by měla rozbitou hubu ona a ne já.

Celkově to byla vydařená akce, kterou si za rok určitě opět nenecháme ujít.

Zmáťa
[Tento obrázek uvidíte ještě 59 minut a znovu za 11 dní a 2 hodin.] Paddler : Lucka / Photo : Mudra / Location : Aksu dere /
| úvod | něco o nás | užitečné odkazy | diskuse | co bylo | co bude | | nepřihlášen | přihlásit se

© Kyblíkáři   2004 - 2024