Poslední akce

Kamenice
home run

06.01.2022
Mumlava, Jizera

02.01.2022
Vltava

27.08.2021
Salza, Hinterwildalpenbach

05.08.2021
Gimbach, Gail
--

14.06.2019
Více ...

Piemont (drsnej) 28.04.2017 - 01.05.2017


Řeka: Verzasca
Úsek: -

Piednomt a Tessin 2017 – 01 28.4.2017-1.5.2017

Po cca desetihodinové jízdě přijíždím kolem páté hodiny ranní pod most u Moesy, kde už vyspávají kluci (Dan co krysil na Verzasce, Štěpa. Vojta a Jakub). Slávoš s Tinou no zabalili někde na San Bernardinu.

V sobotu ráno po probuzení a snídani, se vzhledem k nízkému stavu na Moese, rozhodneme vyrazit rovnou na Verzascu. Je krásný slunečný den s teplotou okolo 15st a i když se na první pohled zdá, že střední úsek bude mít málo vody, nakonec na něj stejně nasedáváme. Máme dost času a jedeme tedy střední i spodní úsek. Vodní stav je kolem 15 kubíků a i ten střední úsek je pěkné svezení.

         

Končíme někdy mezi čtvrtou a pátou hodinou a kempujeme na horním parkingplace kde se sjíždí kde kdo. Později doráží i Slávoš s Tinou ale pěšky. Sdělují nám, že se jim na nasedačce vysypala kára. No nějakou chvíli to rozebíráme, ale nakonec se večírek rozjede i když je na všech vidět únava z nočního přejezdu a první pádlovačky.

( Slávošův defekt se naštěstí ukázal být opravitelný a v úterý už byl opět mobilní)

V neděli vyrážíme s klukama na Rovanu. Již páteční zasněžený přejezd San Bernardina s teplotou kolem -4st a čerstvě zasněžené vrcholky všude kam se podíváme nevěstí nic dobrého. Rovana má málo vody a jdeme se tedy alespoň projít na Californian section. No chtělo by to ca o 2-3 kubíčky víc a byl by to ideální stav.

      

Opět se vydáváme na cestu a jedeme se podívat na Izorno. Nečekaně, i tam je málo vody, ale když už nic jiného, víme kde to je, kde je slide a kde se nasedá. No procházku využijeme k návštěvě místního "termálu" na nasedačce. Má cca 30st což je dostatečně příjemné teplota pokud nejprve skočíte do Izorna.

                  

Do třetice vyrážíme na Ribo, ale už se připozdívá a frčíme tedy rovnou na spací místo. Po cestě je nám jasné, že i Ribo má k ideálnímu stavu daleko. Rozjíždí se vaření, večerní, a příprava spaní. Vojta s Kubou někde vyhrabali odloženou vanu a tak jsme se jali přípravy Ribo lázní s teplotou značně přesahující 28st :-). No projekt lázně se vyvedl na jedničku a koupel byla velice příjemná a teplota lázně by se dala definovat jako vodácký vývar :-).

         

K ránu začalo pršet, což nám vlilo do žil trochu optimismu, tedy jen do doby kdy po cca dvou hodinách deště začalo vydatně sněžit. V tu chvíli nám bylo jasné, že voda nebude. Pro jistou ještě Dan kontroluje předpověď a stavy. Nakonec padá tvrdé rozhodnutí a vyrážíme zpět domů. Na San Bernardinu už nás čeká pořádná chumelenice a cca 5cm nového sněhu. Takže rozhodnutí jet domů se jeví jako správné. 

         

napsal Pavel

Pavel
[Tento obrázek uvidíte ještě 42 minut a znovu za 11 dní a 2 hodin.] Paddler : Mudra / Photo : Jirka / Location : Rizzanese, Korsika, 2011 /
| úvod | něco o nás | užitečné odkazy | diskuse | co bylo | co bude | | nepřihlášen | přihlásit se

© Kyblíkáři   2004 - 2024