Poslední akce

Kamenice
home run

06.01.2022
Mumlava, Jizera

02.01.2022
Vltava

27.08.2021
Salza, Hinterwildalpenbach

05.08.2021
Gimbach, Gail
--

14.06.2019
Více ...

08.01.2005


Řeka: Tanvaldská Kamenice
Úsek: Z Navarova

Bylo krásné, slunečné, lednové sobotní ráno. Silnice byly lehce přimrzlé a příkopy plné pomuchlaných aut. Sraz byl na Hejtmánce a pochopitelně se jako vždy čekalo na Peja. Teda dnes byl docela přesný (+ 10 minut). Tomáš byl po páteční kalbě, která se protáhla až do ranních hodin, lehce připitý, stejně jako další jeho komplici. Poté jsme vyrazili směr Tanvaldská Kamenice. Na místě jsme nejprve prohlédli prádelnu. Vzhledem k padlému stromu jsme konstatovali, že horní úsek je pro tuto sestavu nesjízdný, a na vodu jsme naskočili v Navarově. Po prvních desítkách metrů jsme se dostali k prvnímu místu (obtížnost WW2) a dva umělci jej bez váhání přenesli (čekali jste snad něco jiného??). Dále nás čekalo asi 50 m mírně zvlnitého toku až k místu zvanému Tobogán (ww3+), kde se k přenášejícím přidali další dva borci. Ostatní jej bez problémů sjeli až na Mistra Cajka, který si to prozvedal. O překvapení se postaral Tomáš, který poprvé sjel něco tak "těžkého". Co dodat, na začátečníka to bylo najetý fakt ukázkově. Ostaní členové, zvláště ti, kteří s ním jeli autem, byli hned plni obav, že na zpáteční cestě budou poslouchat jeho oslavné ódy. Nicméně pokračujeme dál. Plujeme po kamenité ww2, která meandruje mezi kameny. A tím to začíná. Pro Michala a Romana se tento úsek zdá být téměř nepřekonatelný. Nesčetný počet krysek a na náš vkus až příliš časté přenášení vedlo k tomu, že brzy vykosili a vlastně vykosili všichni. Nic ve zlém pánové, ale tim, že každou hovadinu přenesete, tak se líp jezdit nenaučíte. Pak konečně přišel čtyřmetrák. Vzledem k příznivému stavu vody jsme jej mohli bez větších problémů skočit. Pak už následoval jen dojezd na soutok s Jizerou. Co vám budu povídat, zima byla jak v morně, ale i tak můžeme prohlásit akci za úspěšnou.

Pája


23.01.2005 - 19:30:54     Zmáťa
Předmět: Obtížnost, přenášení
No, co se týče obtížnosti, bylo to z mého pohledu rozhodně těžší, než například Otava z Čeňkárny. Řekl bych srovnatelné s Labíčkem (pokud nepočítám soutězky). V esíčku nad Tobogánem, které mimochodem přenesli tři a né dva, jsem měl větší problémy než v Tobogánu. Je pravda, že po špatném nájezdu. Toto místo bych jim tedy nevyčítal. Nicméně je pravda, že následně přenesli některé věci zbytečně. Také musím přiznat, že za to mohu z větší části já. Roman s Michalem chtěli jet z Jesenného a já jsem je víceméně ukecal na úsek z Navarova. Příště se případně rozdělíme na dvě skupiny. Jedna pojede lehčí úsek a druhá těžší. Bude to tak určitě lepší. Jo a připití jsme byli již jen lehce. Neboli byl jsem v pohodě, ale do senzoru jsem nadýchal, a tak řídil Ladis. Nakonec bych chtěl ještě vyzdvihnout výkon Ladise, který kromě Tobogánu jel všechno a bez prásknutí.


[Tento obrázek uvidíte ještě 47 minut a znovu za 11 dní a 2 hodin.] Paddler : Dan, Bublina / Photo : Radovan / Location : Osum, Albania, 2012 /
| úvod | něco o nás | užitečné odkazy | diskuse | co bylo | co bude | | nepřihlášen | přihlásit se

© Kyblíkáři   2004 - 2024