Poslední akce

Kamenice
home run

06.01.2022
Mumlava, Jizera

02.01.2022
Vltava

27.08.2021
Salza, Hinterwildalpenbach

05.08.2021
Gimbach, Gail
--

14.06.2019
Více ...

Tessin&Piemont 01.05.2014 - 05.05.2014


Řeka: o krysu a soudek stále nerozhodně

Nejdřív jsme dali Moesu protože měla vodu a byla pěkně po cestě.

   

Pak sme jeli omrknout Calancascu, ale byla relativně dost suchá a naše prvotní nadšení že to nějak zbušíme záhy postupně ochladlo.

   

Pak sme zabrousili na Verzascu, na horní lehkej úsek kterej by mohli jet všichni bylo vody tragicky málo a na spodním a středním by se zase svezli jen někteří. Solární jezdci Dan a Jirka ale věděli že tohle bude lahůdka na závěr. Nad San Bernardino pasem ležela pěkná bouřka a postupně pomalu se sunula směrem k nám. Nasedat na vodu se nám teda až tak moc nechtělo. Ráno sme se probudili do nechutně deštivýho dne, na Verzascu nebyla chuť, ale něco spadlo tak sme jeli oskautovat Stronu. Ta nám nepřišla dost pro všechny, tak sme nakonec skončili na Mastallone, kde sme poslintávali po soutěsce za dost pěkný vody (žádnej masakr válec v nájezdu nebyl ani nesjízdný místo) ale nějakej Ital nám to rychle rozmluvil.

   

Následovalo spaní u Sessie a další úsek pro všechny kterej končil pekelně morálovou šluchtou s masoválcem. Nebudu zapírat, že sme se do něj nakonec nepodpořili.

   

Odpoledne sme ale dost profrcali, takže času na Sermenzu nebylo moc a nakonec sme zvolili pitku u grílku. Jirka se ještě mermomocí chtěl podívat na italskou Stronu, což sme mu dopřáli, ale ta se fakt nezdála k něčemu. Vypadalo to, že vodu někde drží přehrada a řekou tekly tři kubíky. Na den odjezdu sem ale neústupně otravoval s Verzascou. S tou spodní jsem věděl, že asi neuspěju, páč si zrovna Kozel s Edou přečetli že je to V-VI a tak sme vyjeli na střední úsek. Bylo mi trochu divný, že sme na nasedacim místě sami a už už sem začal propadat skepsi co jsem to zase vymyslel za kokotinu, ale po chvíli přijely asi čtyři další partičky a poloprázdný parkoviště se najednou proměnilo v padlerskej happening plac. Co dodat... nádhera ;-)

   

Jirka si zpestřil jedno z prvních místeček představením na téma Jirhor pod kořenem. Nutno přiznat, že mu k tomu trochu pomohl Kozel, ale hned po tom co se vysvětlilo proč leze ze spodu do sifonu se už zbylo jen smát na plný kule. Pak už jen parádní voda, pár peckovejch kataraktů jeden přenesenej masoválec, slunce, tyrkysová voda

   

a

   

no pak už jen ta otravná cesta domu

Dan
[Tento obrázek uvidíte ještě 24 minut a znovu za 11 dní a 2 hodin.] Paddler : Mudra / Photo : Lucka / Location : Aksu dere, Turecko /
| úvod | něco o nás | užitečné odkazy | diskuse | co bylo | co bude | | nepřihlášen | přihlásit se

© Kyblíkáři   2004 - 2024