Poslední akce

Kamenice
home run

06.01.2022
Mumlava, Jizera

02.01.2022
Vltava

27.08.2021
Salza, Hinterwildalpenbach

05.08.2021
Gimbach, Gail
--

14.06.2019
Více ...

Čerťáky 03.09.2005 - 05.09.2005


Řeka: Vltava
Úsek: Čertovy proudy

Na čtvrteční noc se vydáváme v suprmálo početném složení z Prahy směrem na Český Krumlov a ráno už celí nervózní taháme své tři kajaky z útrob Transita. Nakonec Mára, Fík a méjá. Dopoledne prohlížíme krásy půvabného Krumlova z kajaků a obzvlášť pak z válce na Jelení lávce. Fík si zapoměl bundu, ale toho si Marek všimnul už v Praze, takže si ji naložil do hydra a pak ho trochu podusili pocitem, že dá čerťáky v krátký :) Třikrát jsme si dali stoku, která se vlévá do Vltavy impozantní soutěskou děsivého charakteru. U oběda nám bylo podezřelé, že se Marek skoro netrefil vidličkou s pstruhem sobě do pusy a ruka se mu klepala jak drahej pes. Pomalu a jistojistě se to blížilo. Počasí bezva. Mrznul nám jen úsměv.

Pohled do jezu stál zato, asi jako každý rok. U garáží jsme se převlíkli a po pár záběrech jsme už věděli, že jedem pořádnou vodu. Kromě škvíry, která zase až tak těžká nebyla (to se to kecá když už u ní v hydru nestojim) -tedy alespoň podle místních znalců, jsme dali všechno a až na malý Fíkův incident s kládou bez potíží. Naše lodě ani trochu nepřipomínaly charakter toku a ve svíčkách jsme mávali lenochům na creekovkách.

Večírek v kempu na Lipně probíhal až do rána, ale to na nás vytasilo srpnová oblaka plná vody nedočkavé k pádu do Šumavského kraje. Dorazil i Vráťa a Jirka Horáček. Vrátik dostal od neznalého majitele garáže ne zrovna levnou Galušku, kterou mu loni přinesla voda. Předstartovní ssbch bylo snad ještě horší, když jsem věděli co tam dole čeká, ale opět se všechno ztratilo v první vlně. Jízda byla bezva a ani Fík už neměl problémy. Rozloučili jsme se s ostatníma a vyrazili na třistapadesátikilometrovou cestu z jihu až na severozápadní konec čech. Za koncem vodácké kariéry (svatbou) našeho kamaráda. Lukiho.

S mezipřistáním v Praze, kde jsme naložili Pea a Verču jsme na konec Čech za Děčínem dorazili asi v sedm. Cestou byl dopilován do detailů plán jak předat Lukimu a Janě dárek a tak se taky stalo. Ve velké lepenkové krabici byl zavřený Fík, krabice měla dva otvory s označením ženich a nevěsta. Po tom, co Luki a Jana strčili ruce do krabice je Filip zamknul pouty, vyskočil a zahodil klíč. Se slovy "to máte nadosmrti" předal poukázku na nákup v Ikee, která byla přivěšená na stotisíckrát provrtaném pádle.

Co zbývá dodat.... naprosto supr akce, která se jen tak znova nepovede. Chybu udělali vši, co nejeli. Podle mého soukromého hodnocení nejlepší akce roku 2005.

Dan


23.04.2006 - 20:40:04     Fik
Kdo tam nebyl je shnilý rajče a udělal velkou chybu
24.04.2006 - 12:55:39     D/\/\/
MUSIM S FÍKEM JEN A JEN SOUHLASIT !!!!!


[Tento obrázek uvidíte ještě 35 minut a znovu za 11 dní a 2 hodin.] Paddler : Mudra / Photo : Lucka / Location : Aksu dere, Turecko /
| úvod | něco o nás | užitečné odkazy | diskuse | co bylo | co bude | | nepřihlášen | přihlásit se

© Kyblíkáři   2004 - 2024