Poslední akce

Kamenice
home run

06.01.2022
Mumlava, Jizera

02.01.2022
Vltava

27.08.2021
Salza, Hinterwildalpenbach

05.08.2021
Gimbach, Gail
--

14.06.2019
Více ...

Letní den na jarní vodě 18.04.2013


Řeka: Mumlava, Jizera, Kamenda
Úsek: dream section + classic sections

Po domluvě s M. lehce upraveno (D.) Už od pondělka je z předpovědi jasné, že čtvrtek bude highlightem týdne a s teplotou 24 stupňů a slunečným počasím jasným lákadlem na útěk z práce. Solární jezdci Dan s Mudrou proto v práci vyškemrají dovolenou a ostatní alespoň zdrhají trošku dřív z práce. A tak po devátý stojíme s Danem před loděňkou a vybíráme jako u švédského stolu, na čem si pochutnáme. A poté co vyjmenujeme naučené klasiky Dana napadá, že bysme se mohli jít podívat na ... Proč ne, procházka v tomhle počasí neuškodí... V H..ě je sice vody málo, ale na to v pohodě stačí. Okamžitě se stáváme atrakcí pro turisty a užíváme si slajdů i pozornosti. Přenášíme jen jacka rozparovače, kde bysme pravděpodobně nechali dna, velkýho macka, který má skóre s vodáky výrazně ve svůj prospěch a nakonec jeden velký na závěr, který když jsme šli nahoru byl ok, ale teď už pod ním číhala žumpa. Voda totiž zřetelně přibývá, sluníčko nemilosrdně masakruje zbytky sněhu a ze svahů teče jedna stružka vedle druhé. Jdeme na oběd a domlouváme milosrdnou lež, že jsme jeli klasickou Mumlavku a Jizeru, protože je nám jasné, že jinak bysme ten kilák do kopce s kajaky šlapali se Slávošem znovu :-). Po obědě se k nám připojuje Slávoš, Pája a Kozáč a tak cca v půl čtvrtý sedáme na klasickou Mumlavku. A tentokrát už je ze stavu jasné, že vršek by šel stoprocentně. Mumlava má sílu a zvostra nás mastí, a tak v půlce dojdou síly Kozáčovi, ve střech čtvrtinách Pájovi a na Mýtě i mě, a tak Jizeru si dává jenom Slávoš s Danem. Slávoš by si dal ještě zákusek, a tak si dávají s Pájou ještě Kamendu, zatímco my jim svážíme auto a jedeme vstříc západu slunce do nížin.

Vodní stavy (posunuté cca o nějaké ty půlhodiny než voda doteče na vodočet nebo z vodočtu):

Mumlava (Harrachov): 8 kubíků když prohlížíme závěrečný slajd a zdá se nám ještě OK, 9 kubíků když sedáme na vodu, přes 11 kubíků, když jsme u závěrečného slajdu a nezdá se nám OK, 14 kubíků když sedáme na classic section.

Jizera (Jablonec): 45 kubíků když to kluci jeli

Kamenda (Plavy): 17 kubíků když to kluci jeli

Mudra


19.04.2013 - 17:08:59     slávoš
Předmět: dream section
a to si říkaj kamarádi! :( ale nadruhou stranu vám to přeju
16.10.2013 - 23:25:31     Mudra
Předmět: Video
http://www.youtube.com/watch?v=b_om_eqWoVo


[Tento obrázek uvidíte ještě 38 minut a znovu za 11 dní a 2 hodin.] Paddler : Jirka / Photo : Radovan / Location : Osum, Albania, 2012 /
| úvod | něco o nás | užitečné odkazy | diskuse | co bylo | co bude | | nepřihlášen | přihlásit se

© Kyblíkáři   2004 - 2024